LAKTACJA

Forum wymiany doświadczeń związanych z karmieniem piersią WWW.LAKTACJA.WAW.PL

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-02-05 18:31:34

kamcia83

New member

Zarejestrowany: 2007-02-01
Posty: 1
Punktów :   

problem z karmieniem

Moim problemem jest nadmierny wypływ mleka.Mam tak dużo mleka ,że zalewam dziecko i siebie przy każdym karmieniu.Szkoda mi coreczki bo bardzo sie krztusi moim pokarmem i nienadaza łykac.Cała ta sytuacja bardzo mnie stresuje, odciaganie mleka laktatorem nic nie pomaga.Proszę o pomoc. Z góry dziekuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam. Kamcia

Offline

 

#2 2007-02-09 20:38:30

mkania

New member

Zarejestrowany: 2007-01-12
Posty: 9
Punktów :   

Re: problem z karmieniem

Tak duży wypływ mleka charakterystyczny jest dla początkowych tygodni laktacji. Ustabilizuje się okolo 8 tygodnia,a do tego czasu trzeba sobie radzić, pamiętając,że im więcej mleka na początku,
tym lepsza laktacja potem.
Aby zmniejszyć wypływ można spróbować w trakcie duzego wypływu, delikatnie uciskać pierś całą dłonią do klatki piersiowej (chwytem w kształcie litery C). Można również pić szałwię, ale Uwaga! szałwia obniża laktację. Wydaje  mi się, że nadmiernie stymuluje Pani laktację odciągając jeszcze dodatkowo mleko z piersi. Zaleca się aby dziecko samo regulowało produkcję mleka, zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Chyba że piersi są bardzo napięte, a Małe nie chce jeść, to można odciągnać do uczucia ulgi (5-10 ml).
Pozdrawiam i przepraszam, że tak późno odpowiadam.
mkania

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-playbyforum.pun.pl www.punxnskins.pun.pl www.slonecznedomy.pun.pl www.kult.pun.pl www.fofteam.pun.pl