LAKTACJA

Forum wymiany doświadczeń związanych z karmieniem piersią WWW.LAKTACJA.WAW.PL


#1 2007-09-25 19:26:13

komanka

New member

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 2
Punktów :   

laktator

Dzień dobry. Mam trzy miesięcznego synka, którego karmię wyłącznie piersią. Super przybiera na wadze i chętnie je. Problem polega jednak na tym, że mam bardzo dużo pokarmu, co spowodowało iż dwukrotnie przeszłam zapalenie piersi. Dotąd korzystałam z odciągacza ręcznego Medeli - lactaset, ale jak się okazało nie byłam nim w stanie odciągnąć pokarmu, którego nie zjadł synek. Za cztery tygodnie wracam też do pracy i bardzo bym chciała nadal karmić. To oczywiście spowoduje konieczność odciągania pokarmu. Jaki wybrać? KOMANKA

Offline

 

#2 2007-09-25 19:31:50

mkania

New member

Zarejestrowany: 2007-01-12
Posty: 9
Punktów :   

Re: laktator

Duża ilość pokarmu, którą Pani piersi produkują, wynika z tego, że odciąga Pani laktatorem resztę mleka po karmieniu. To odciąganie stymuluje gruczoły do większej produkcji- stąd okresowo występujące zapalenia piersi. To odciąganie po karmieniu nie jest konieczne. Piersi dostosowują się do potrzeb dziecka i produkują dokładnie tyle, ile dziecko potrzebuje. Tak wyposażyła nas Matka Natura.
Jeżeli chodzi o laktator do sciągania mleka w pracy, to oczywiście musi być elektryczny, bo liczy się tu czas. Ja korzystałam z Mini-Elektryka Medeli i było OK.
pozdrawiam, Marta
www.laktacja.waw.pl

Offline

 

#3 2007-09-25 19:35:09

komanka

New member

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 2
Punktów :   

Re: laktator

Witam! Serdecznie dziękuję za pomoc i informacje. Tchnęła Pani we mnie nadzieję, że nadal będę karmić po powrocie do pracy. No i cieszę się, że nie muszę odciągać pokarmu po karmieniu, co dotąd mi zalecano. Wydawało mi się wprawdzie logiczne, że pomiędzy potrzebami dziecka a wytwarzaniem mleka musi istnieć naturalna równowaga, ale skoro lekarze zalecali odciąganie - starłam się przestrzegać zaleceń. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.
KOMANKA

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.przyszowa.pun.pl www.stalker.pun.pl www.crazy.pun.pl www.ft-agh.pun.pl www.mecztv.pun.pl