LAKTACJA

Forum wymiany doświadczeń związanych z karmieniem piersią WWW.LAKTACJA.WAW.PL


#1 2007-01-12 09:48:08

daria22

New member

Zarejestrowany: 2007-01-12
Posty: 1
Punktów :   

jak karmić

Mam 6 tygodniowa córeczkę. Do tej pory karmiłam ją piersią. Od 2 dni zaczęła się strasznie kręcić i denerwować przy jedzeniu i zaczęła ulewać i to bardzo dużo i oczywiście płakać.Zaczęłam odciągać pokarm i dawać jej z butelki i oczywiście już nie ma problemu i jest spokojna. Zjada mniej więcej 100 gr co 4 godziny.Chciałabym się dowiedzieć jak mam ściągać ten pokarm??Czy co 4 godziny jak jest pora karmienia???Czy do końca opróżniać pierś??Z jednej piersi ściągam od 40 do 60 gr i do końca.Ściągam z 2 piersi co 4 godziny.Również chciałabym zamrozić pokarm, ale skąd go wziąć jak ona od razu go zjada.Co zrobić żeby mieć więcej pokarmu???
Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Daria.

Offline

 

#2 2007-01-12 22:26:55

mkania

New member

Zarejestrowany: 2007-01-12
Posty: 9
Punktów :   

Re: jak karmić

Namawiam do powrotu do karmienia bezpośrednio piersią. Mleko matki zmienia się wraz ze zmianą pory dnia, temperatury otoczenia, czasu trwania karmienia. Dostosowuje się do potrzeb dziecka.
Aby zwiększyć ilość pokarmu, należy częściej przystawiać do piersi/ sciągać mleko, karmić nocą i pić zioła mlekopędne.
Może inne osoby podzielą się swoim doświadczeniem.

mkania
www.laktacja.waw.pl

Offline

 

#3 2007-10-07 10:40:16

ocwiejka

New member

Zarejestrowany: 2007-10-07
Posty: 1
Punktów :   

Re: jak karmić

Ja też mam kłopoty z ilością mleka.Ale może po kolei.mój synek jest wcześniakiem z 29 tygodnia ,teraz ma 11 tygodni.Od porodu ściagam laktatorem 40ml co trzy godziny i daje mu butelką oczywiście to mu nie wystarcza i dokarmiam go sztucznie.Cyca pociągnie pare razy i się złości ,czy to ma jeszcze jakis sens?może on nie chce tego cyca bo jest wceśniakiem i od urodzenia miał do czynienia tylko z butlą.Dodam jeszcze ze z poprzednim synem miałam nastepujacą sytuacje.Od urodzenia byłkarmiony piersią , w drugim miesiącu przestawiłam go na butelkę i przez pięć tygodni nie ssał pierśi.Ja w tym czasie straciłam pokarm ,w piersi nie bylo ani kropelki.Zaczęłam go przystawiać do tych pustych piersi i pokarm wrócił w takich ilościach że karmiłam go do dwóch lat.Myślałam że teraz tez jak będe często synka  przystawiac to będzię tak samo ,ale tak nie jest.Czy wcześniactwo ma wpływ na karmienie piersia?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.teatrcieni.pun.pl www.klub-pingwina.pun.pl www.wirtualmonster-yaoirpg.pun.pl www.ecdl.pun.pl www.mtaskrypty.pun.pl