LAKTACJA

Forum wymiany doświadczeń związanych z karmieniem piersią WWW.LAKTACJA.WAW.PL


#1 2008-09-11 10:25:21

maugorzatka

New member

Zarejestrowany: 2008-09-11
Posty: 1
Punktów :   

jak przywrócić podność przy karmieniu piersią

Chciałabym zapytać o radę doradcę laktacyjnego, ale nie mam możliwośći bezpośredniego kontaktu z żadna taką osob. Byłabym wdzięczna za pomoc. Proszę również o wymianę doświadczeń Mamy, które mają lub miały podobne doświadczenia.
Jestem młodą mamą, mój synek ma 3 miesiące i karmię go wyłącznie piersią, bez dopajania, także 2 razy w nocy. Nie mam żadnych problemów z karmieniem, dziecko je co 2-3 godziny, ssie krótko ok. 10 min, ale dobrze przybiera na wadze i jest zdrowe. Bardzo chcielibyśmy z mężem jak najszybciej mieć drugie dziecko. Wiem jednak, ze karmienie piesią opóźnia moment jajeczkowania. Co mogę zrobić, nie odstawiając dziecka od piersi, by to jajeczkowanie wystąpiło wcześniej. Może jedno karmienie zastąpić mieszanką, albo dopajać maluszka? A może zrobić parę dni karmienia tylko mieszanką, żeby poziom hormonów spadł i nie blokował owulacji?
Bardzo dziękuję za ewntualna pomoc i pozdrawiam serdecznie!

Offline

 

#2 2008-11-20 20:38:57

mkania

New member

Zarejestrowany: 2007-01-12
Posty: 9
Punktów :   

Re: jak przywrócić podność przy karmieniu piersią

Warunkiem niepłodności (blokowania owulacji) w okresie karmienia piersią jest: nieużywanie smoczka (uspokajacza czy z butelki), przerwa pomiędzy karmieniami piersią nie większa niż 3 h w ciągu dnia oraz nie większa niż 4-5h w nocy, niedokarmianie sztucznym mlekiem.
Czyli żeby była owalacja, należy łamać powyższe zasady.
Ale, proszę pamiętać że ciąża obciąża organizm kobiety i należy po porodzie poczekać z kolejnym dzieckiem. Szybka ciąża to trudniejszy start u kolejnego dziecka, bo organizm mamy jest wyczerpany.A dziecko buduje się z składników matki.

Ostatnio edytowany przez mkania (2008-11-20 20:44:53)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.piekielko.pun.pl www.naruto-playbyforum.pun.pl www.punxnskins.pun.pl www.slonecznedomy.pun.pl www.kult.pun.pl