LAKTACJA

Forum wymiany doświadczeń związanych z karmieniem piersią WWW.LAKTACJA.WAW.PL

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-12-10 14:02:52

agrafka80

New member

Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 2
Punktów :   

Noworodek szarpie się i niecierpliwi przy piersi, a pokarm jest.

Witam,

Karmię piersią moją 12-dniową córeczkę. Od początku nie miałam z tym większych problemów, nawał minął prawie niezauważalnie dzięki ciepłym okładom i rozmasowywaniu piersi.

Od dwóch dni mała najwyraźniej grymasi gdy pierś staje się miękka. Najpierw ssie łapczywie, gdy pierś i brodawka są twarde, a po ok 10 minutach zaczyna się szarpać, zaciskać piąstki, jęczeć, wierzgać i w końcu płakać.

Pokarmu jest dużo, wręcz leje się przy naciśnięciu piersi, ale przy miękkiej piersi brodawka i otoczka są tak duże że ona nie jest w stanie ich w całości złapać. Może w tym tkwi problem ?

Najgorzej jest nocą, wtedy niecierpliwi się bardziej - właściwie dwie ostatnie noce spędziła całe przy piersi, międląc brodawkę

Butelką karmiłam ją tylko kilka razy tuż po porodzie w szpitalu - położne chciały mieć święty spokój wiec kazały dokarmiać , ale nie chciała ssać smoczka. Smoczka uspokajaczka też nie chce chwytać, wiec odruch ssania powinien być w porządku. Nie widzę objawów uczulenia, więc z moją dietą też chyba jest wszystko ok.

Co zrobić z tym fantem ?

Offline

 

#2 2010-08-04 13:18:20

gosiam164

New member

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 1
Punktów :   

Re: Noworodek szarpie się i niecierpliwi przy piersi, a pokarm jest.

witaj! mam 10 dniowego szkraba z którym mam ten sam problem, czy uporałas sie z tym,, bo widze ze twoj post jest sprzed poł roku.byłabym ci wdzieczna za pomoc

Offline

 

#3 2010-08-05 15:08:20

agrafka80

New member

Zarejestrowany: 2009-12-10
Posty: 2
Punktów :   

Re: Noworodek szarpie się i niecierpliwi przy piersi, a pokarm jest.

Od mojego posta minęło już parę dobrych miesięcy - moja maleńka Alicja ma już 8 miesięcy, ale kilka dziewczyn zwracało się do mnie na priv z podobnym problemem więc napiszę co i jak

Przede wszystkim nadal karmię piersią i nie mam z tym żadnych problemów - no może poza tym, że Ala kocha cyca ponad wszystko w dzień i w nocy i od 8 miesiecy nie przespalam ciagiem wiecej niz 3 godziny

Jeśli chodzi o szarpanie - trwało pare tygodni i potem jeszcze czasem sie powtarzało. Czesto odbekiwalam, bo to przynosilo jej ulge. Bardzo czesto i dlugo karmilam - do 6 miesiaca mała chciala jesc nawet co godzine, poltorej.
Mialam dwa 2-dniowe kryzysy laktacyjne - wtedy wlasciwie cale dnie polegaly na przekladaniu dziecka od piersi do piersi bo lecialo tylko po pare kropelek.
Po 4-5 miesiacu piersi tez sie troche zmieniaja - juz nie nabieraja tak bardzo mleka - nie ma takiej roznicy miedzy nabrzmialym kamieniem a miekka skarpetka po oproznieniu . Teraz produkcja mleka jest na bieżąco i brodawka tez jakos tak nie zmienia ksztaltu, dziecku latwo jest ja lapac.

Takze dziewczyny - jesli zalezy wam na karmieniu piersia to polecam przede wszystkim spokoj i cierpliwosc. Jesli mozecie pozwalajcie dziecku ssac w tych pierwszych miesiacach czesto i dlugo, dzieci naucza sie dobrze ssac, z czasem przestana miec tez problemy z powietrzem w brzuszku, ulewaniem itd. Odbekujcie jak zaczynaja sie szarpac. Sprawdzajcie czy jest mleko, jeśli nie - zmieniajcie pierś.

Poczatki sa moze trudne, ale zachecam was do wytrwalosci bo karmienie piersia to super wygoda . A Alicja przez 8 miesiecy swojego życia miala tylko raz maly katar. Ale coś za coś - mam nadzieję, że nie doświadczycie problemów ze snem które towarzyszą niektórym dzieciom cyckowym - między innymi mojemu -  ale to już zupełnie inna bajka

Pozdrawiam i powodzenia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.totalwar.pun.pl www.cyklista.pun.pl www.nasza-wioska-pl.pun.pl www.klubbvixa.pun.pl www.kochamypokemony.pun.pl