LAKTACJA

Forum wymiany doświadczeń związanych z karmieniem piersią WWW.LAKTACJA.WAW.PL


#1 2007-08-08 08:53:21

hoga

New member

Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 1
Punktów :   

palenie a karmienie

Witam, jestem mama ponad dwumiesięcznego dziecka, które karmię piersią. Niestety przed ciążą paliłam papierosy, w trakcie ciąży ograniczyłam do minimum. Po porodzie nie paliłam, ale nałóg powraca. Zastanawiałam się już nad odstawieniem dziecka od piersi, bo nie udało i się zaprzestać całkowicie palenia. Czy wypalając do 3 papierosów dziennie i karmiąc powinam zaprzestać karmienia? Wiem, żw meko matki jest najwaściwszym pokarmem dla dziecka ale czy postępując w ten sposób wyrządzam mu wieksza krzywdę niż gdybym karmia mieszanką? Dziękuję za odpowiedź.

Offline

 

#2 2007-08-08 18:04:15

mkania

New member

Zarejestrowany: 2007-01-12
Posty: 9
Punktów :   

Re: palenie a karmienie

Stanowisko Amerykańskiej Akademii Pediatrii z 2005 roku dotyczące palenia papierosów i karmienia piersią jest takie, że palenie tytoniu nie jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią, ale mamę karmiącą  należy motywować do jak najszybszego zerwania z nałogiem, a do tego czasu zalecić palenie poza domem (mieszkaniem) i nie w obecności dziecka. W innych opracowaniach znajdują się również dane o tym, że w związku z przenikaniem związków toksycznych do mleka, i tym, że mama nie potrafi zerwać z nałogiem, to nie należy palić przed karmieniem. Proszę pamiętać, że nikotyna zmniejsza laktację, więc mleka może być coraz mniej. Namawiam do wykorzystania tego okresu (macierzyństwa), kiedy motywacja rzucenia palenia jest duża, do próby rezygnacji z palenia. Papierosy naprawdę szkodzą. I osobie palącej i otoczeniu. A z upływem lat będzie jeszcze trudniej.
Wracając do porównania zalet mleka matki i mleka sztucznego, to na wygranej pozycji jest mleko mamy. I raczej w najbliższych latach nic się tu nie zmieni.
Marta Kania-Pudło

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ntsdnaruto.pun.pl www.akustukacze.pun.pl www.magisterka-opiekuncza.pun.pl www.gragalacticfootball.pun.pl www.amoursucre.pun.pl